پاورپوینت ساخت اسکلت فلزی

پاورپوینت ساخت اسکلت فلزی

مقدمه:

استفاده از فلز در مصالح سازهای به ساخت یک پل قوسی در انگلستان به دهانۀ ۳۰ متر با استفاده از اعضای چدنی بین سالهای ۱۷۷۷ تا ۱۷۷۹ بر می گردد. بین سالهای ۱۷۸۰ تا ۱۸۲۰میلادی پلهای چدنی متعددی به همین شیوه ساخته شد. تیر اصلی این پلها، خرپای قوسی با اعضایی از جنس چدن بود. در حدود سال ۱۸۴۰ به تدریج آهن کم کربن (چکش خوار( ] آهنی که کربن آن در حدود ۰٫۰۱ تا ۰٫۰۳ می باشد.[ به عنوان جایگزین چدن معمولی در امر ساختمان سازی استفاده گردید.
قدیمیترین آن، پل چهار دهانه بریتانیا در ولز با دهانه های ۷برای ساخت آن از ورقها و نبشیهایی از جنس آهن کم کربن استفاده گردید. با تولید و نورد نیمرخ مختلف از جنس چدن و آهن کم کربن استفاده از این نوع فلز گسترش بیشتری یافت. نورد میلگردها در سال ۱۷۸۰ و نورد ریلها در سال ۱۸۲۰ شروع شد که نهایتاً به نورد نیمرخهای H شکل در سال ۱۸۷۰ انجامید.

فهرست مطالب:
مقدمه
توجیه اقتصادی سازه های فولادی
فرایند تولید انواع اسکلت های فلزی و سوله
ب) قطعه زنی
ج) تسمه زنی
د) مونتاژ اولیه H
ر) مونتاژ نهایی H
ز) برشکاری
س) سوراخکاری
ظ) رنگ آمیزی

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته عمران
در قالب فایل پاورپوینت و قابل ویرایش

فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 16

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.