پاورپوینت نرمشهای آمادگی جسمانی و فاکتورهای آن

پاورپوینت نرمشهای آمادگی جسمانی و فاکتورهای آن

این پاورپوینت در مورد نرمش های آمادگی جسمانی می باشد و به طور کامل، انواع این نرمش ها را به همراه عکس های جذاب و متنوع بیان نموده و فواید و آثار آمادگی جسمانی را نیز ذکر می نماید.

مقدمه
اهمیت فعالیت بدنی به عنوان بخش مکمل یک زندگی سالم گسترش یافته و شواهد علمی از فواید سلامت بخش تمرین و ورزش در حال افزایش است. بررسی ها نشان می دهند که فعالیت بدنی با تکرار ، شدت ، مدت مناسب و بر اساس برنامه های منظم ، مزایای قابل توجه دارد.

حفظ سطح مناسبی از عناصر آمادگی جسمانی مانند استقامت قلب و عروق ، قدرت و استقامت عضلانی ، ترکیب بدنی و انعطاف پذیری ، در کاهش خطر بیماری های قلبی ، فشار خون ، دیابت ، پوکی استخوان ، چاقی ، و ناراحتی های روانی (افسردگی) مؤثر است. کاهش میزان موارد حمله ی قلبی و حفظ عملکرد مستقل در پیری از مزایای تمرینات منظم است. به علاوه افراد دارای فعالیت جسمانی نسبت به افراد غیر فعال از طول عمر بیشتری برخوردارند.

آمادگی جسمانی عبارت است از توانایی زیستن به عنوان موجودی متعادل و کامل.
و یا آمادگی جسمانی را می توان انجام دادن کارهای روزمره بدون خستگی و صرف انرژی زیاد تعریف کرد.
یک فرد علاوه بر سلامت جسمانی باید دارای صفاتی چون رفتار نیکوی انسانی مبتنی بر اصول اخلاقی برخوردار باشد. برنامه های تربیت بدنی به طور جدی آمادگی جسمانی را مورد توجه قرار داده و در بهبود آمادگی و تندرستی کلی نیز تلاش می کند.

فهرست مطالب
مقدمه
آمادگی جسمانی چیست؟
حفظ آمادگی جسمانی چه تاثیری بر زندگی دارد؟
عوارض عدم آمادگی جسمانی
آشنای با اصطلاحات اصلی در زمینه آمادگی جسمانی و تندرستی
ترکیبات آمادگی جسمانی
آثار فیزیولوژیکی آمادگی جسمانی
دستگاه حرکتی
سطح آمادگی جسمانی اولیه
نوع فعالیت های بدنی
تعداد جلسات تمرین در هفته
مدت تمرین در هر جلسه
برنامه ریزی یک جلسه تمرین
گرم کردن
فواید دیگر گرم کردن
عوامل مورد توجه در برنامه زیری یک جلسه تمرین
سرد کردن
پر تمرینی یا تمرین بیش از حد
تغذیه چیست؟


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 53

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط